WKA - PROFESSIONAL


WKA - Poland jest przedstawicielem WKA International (World Kickboxing And Karate Association), światowej federacji karate i kickboxingu. Posiadamy oddziały w ponad 130 krajach i 30.000 członków na całym świecie, regularnie organizując turnieje w Karate, Kickboxingu, K–1, Thaiboxingu, MMA (Mixed Martial Art's), gale sztuk walki jak również i co najważniejsze Mistrzostwa Świata organizowane raz do roku w jednym z krajów członkowskich.   WKA posiada własna komisję zwoływaną na co rocznym kongresie, na którym omawiane są aspekty, zasady, regulacje i innowacje w sporcie, oraz ich wdrażanie.   Każdy z krajów członkowskich ma prawo do głosowania i zabierania głosu podczas kongresu, co jest kolejnym plusem w rozwoju sztuk walki w poszczególnych krajach.   WKA jest największa i najstarszą organizacją sztuk walki na świecie. Dzisiaj WKA osiągnęło sukces na skale globalną.   Tajemnicą globalnego wzrostu World Kickboxing and Karate Association (WKA) jest to, że cały czas dąży do lepszych rozwiązań opierając się na nauce i badaniach w dziedzinie sztuk walki.

O nasze tytuły walczyli wielcy Mistrzowie jak Marek Piotrowski, którzy tworzyli historię sztuk walki i byli inspiracją dla kolejnych pokoleń.               Z radością przejmujemy tę wspaniałą tradycję, mogąc kultywować ją w naszym Kraju.  

HISTORIA  

Federacja WKA powstała ponad 40 lat temu w USA.

Był to początek tworzenia historii światowego kickboxingu, w której uczestniczymy do dziś.  

W późniejszym czasie w Europie powstała federacja WAKO, a po niej wiele innych. Gwiazdami WKA byli między innymi Benny "The Jet" Urquidez, największy polski Mistrz kickboxingu Marek Piotrowski oraz Don "The Dragon" Wilson. Tytuły mistrzowskie WKA zdobywały nie tylko legendy kickboxingu. Niemal każdy znany polski zawodnik miał szansę walczyć o Pas Mistrzowski WKA. To stara tradycja bez której świat sztuk walki byłby dużo uboższy.

Kultywujemy tę tradycję rozwijając WKA Poland.Paul Martin


CEO / Dyrektor Generalny WKA - PolskaWKA © 2009 | All Rights Reserved


***

Wszelkie informacje na temat współpracy i organizacji walk zawodowych dostępne w kancelarii WKA - PRO

email: wkapoland@gmail.com  

***